AMPMAEB-2.4576T3
Mfr.Part #
AMPMAEB-2.4576T3
Description
MEMS OSC XO 2.4576MHZ CMOS SMD
Height :
0.84 mm
Current Rating :
1.3 mA
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
1.6 mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±50ppm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Length :
2 mm
Frequency :
2.4576MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm