AMPMAEB-1.8432
Mfr.Part #
AMPMAEB-1.8432
Description
MEMS OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Width :
1.6 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Package :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Length :
2 mm
Height :
0.84 mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Frequency :
1.8432MHz
Current Rating :
1.3 mA
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-20°C~70°C