AMPMAEA-7.6800
Mfr.Part #
AMPMAEA-7.6800
Description
MEMS OSC XO 7.6800MHZ CMOS SMD
Current Rating :
1.3 mA
Frequency :
7.68MHz
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±50ppm
Product Status :
Active
Length :
2 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height :
0.84 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Width :
1.6 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm