AMPMAEA-49.1520T3
Mfr.Part #
AMPMAEA-49.1520T3
Description
MEMS OSC XO 49.1520MHZ CMOS SMD
Width :
1.6 mm
Function :
Enable/Disable
Length :
2 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
Height :
0.84 mm
Frequency :
49.152MHz
Current Rating :
1.3 mA
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)