AMPMAEA-42.5000T
Mfr.Part #
AMPMAEA-42.5000T
Description
MEMS OSC XO 42.5000MHZ CMOS SMD
Length :
2 mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height :
0.84 mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Width :
1.6 mm
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current Rating :
1.3 mA
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
Frequency :
42.5MHz