AMPMAEA-29.5000T3
Mfr.Part #
AMPMAEA-29.5000T3
Description
MEMS OSC XO 29.5000MHZ CMOS SMD
Height :
0.84 mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Width :
1.6 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Length :
2 mm
Function :
Enable/Disable
Frequency :
29.5MHz
Current Rating :
1.3 mA