AMPMAEA-29.4912
Mfr.Part #
AMPMAEA-29.4912
Description
MEMS OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Brand :
Width :
1.6 mm
Height :
0.84 mm
Frequency :
29.4912MHz
Current Rating :
1.3 mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±50ppm
Ratings :
Length :
2 mm