AMPMAEA-15.3600T3
Mfr.Part #
AMPMAEA-15.3600T3
Description
MEMS OSC XO 15.3600MHZ CMOS SMD
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Absolute Pull Range (APR) :
Current Rating :
1.3 mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Function :
Enable/Disable
Width :
1.6 mm
Frequency :
15.36MHz
Height :
0.84 mm
Brand :
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Length :
2 mm