AMPMADD-7.6800
Mfr.Part #
AMPMADD-7.6800
Description
MEMS OSC XO 7.6800MHZ CMOS SMD
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Width :
1.6 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency Stability :
±25ppm
Height :
0.84 mm
Function :
Standby (Power Down)
Frequency :
7.68MHz
Product Status :
Active
Package :
Bulk
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Length :
2 mm
Packaging :
Bulk
Current Rating :
1.3 mA