AMPMADD-66.6660
Mfr.Part #
AMPMADD-66.6660
Description
MEMS OSC XO 66.6660MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Length :
2 mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Status :
Active
Frequency :
66.666MHz
Package :
Bulk
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Packaging :
Bulk
Height :
0.84 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Frequency Stability :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Width :
1.6 mm
Brand :
Current Rating :
1.3 mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm