AMPMADD-4.9152T3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPMADD-4.9152T3
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency :
4.9152MHz
Series :
AMPM
Subcategory :
Oscillators
Height :
0.84 mm
Base Resonator :
MEMS
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Output Format :
CMOS
Function :
Standby (Power Down)
Brand :
Length :
2 mm
Width :
1.6 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Frequency Stability :
±25ppm
Termination Style :
SMD/SMT
Output :
CMOS
Product Type :
MEMS Oscillators
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Ratings :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Absolute Pull Range (APR) :
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Package :
Tape and Reel (TR)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS :
Details
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Current Rating :
1.3 mA