AMPMADD-2.5000T
Mfr.Part #
AMPMADD-2.5000T
Description
MEMS OSC XO 2.5000MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
SMD/SMT
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
XO (Standard)
Output Format :
Frequency :
2.5MHz
Width :
1.6 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Length :
2 mm
Function :
Standby (Power Down)
Product Status :
Active
Height :
0.84 mm
Current Rating :
1.3 mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ