AMPMADC-62.5000
Mfr.Part #
AMPMADC-62.5000
Description
MEMS OSC XO 62.5000MHZ CMOS SMD
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Operating Temperature :
-20°C~70°C
- 40 C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height :
0.84 mm
Length :
2 mm
Frequency :
62.5MHz
Current Rating :
1.3 mA
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Package :
Bulk
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Width :
1.6 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)