AMPMADC-33.33333T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPMADC-33.33333T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
Type :
XO (Standard)
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
MEMS
Function :
Enable/Disable
Product Type :
MEMS Oscillators
Width :
1.6 mm
RoHS :
Details
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Output :
CMOS
Termination Style :
SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Subcategory :
Oscillators
Brand :
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current Rating :
1.3 mA
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Series :
AMPM
Height :
0.84 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
33.3333MHz