AMPMADC-2.5000
Mfr.Part #
AMPMADC-2.5000
Description
MEMS OSC XO 2.5000MHZ CMOS SMD
Height :
0.84 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Disable) (Max) :
Width :
1.6 mm
Length :
2 mm
Packaging :
Bulk
Current Rating :
1.3 mA
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Package :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency :
2.5MHz