AMPMADC-2.0480
Mfr.Part #
AMPMADC-2.0480
Description
MEMS OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD
Frequency :
2.048MHz
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Length :
2 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Product Status :
Active
Width :
1.6 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Current Rating :
1.3 mA
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height :
0.84 mm
Package :
Bulk
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm