AMPMADA-37.5000T
Mfr.Part #
AMPMADA-37.5000T
Description
MEMS OSC XO 37.5000MHZ CMOS SMD
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Length :
2 mm
Frequency :
37.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height :
0.84 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Width :
1.6 mm
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current Rating :
1.3 mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm