AMPMADA-2.0480T3
Mfr.Part #
AMPMADA-2.0480T3
Description
MEMS OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD
Frequency :
2.048MHz
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current Rating :
1.3 mA
Width :
1.6 mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
0.84 mm
Ratings :
Length :
2 mm
Brand :
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Absolute Pull Range (APR) :
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±25ppm