AMPMADA-2.0480T
Mfr.Part #
AMPMADA-2.0480T
Description
MEMS OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD
Height :
0.84 mm
Width :
1.6 mm
Current Rating :
1.3 mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Status :
Active
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Length :
2 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
2.048MHz