AMDLA7030S-1R2MT
Mfr.Part #
AMDLA7030S-1R2MT
Description
FIXED IND 1.2UH 9.5A 9.5MOHM SMD
Inductance :
1.2 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Core Material :
Metal Alloy
DC Resistance (DCR) :
9.5mOhm Max
Size / Dimension :
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Current Rating (Amps) :
9.5 A
Mounting Style :
PCB Mount
Core Type :
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Series :
AMDLA7030S
Current - Saturation (Isat) :
12.5A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Packaging :
MouseReel
Datasheets
AMDLA7030S-1R2MT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD