AMDLA1004Q-330MT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMDLA1004Q-330MT
Manufacturer
Abracon
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 4.4A 91 MOHM SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Fixed Inductors
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package :
Brand :
Current - Saturation (Isat) :
5.5A
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Product :
Power Inductors
Material - Core :
Metal
Shielding :
Shielded
Frequency - Self Resonant :
Termination Style :
SMD/SMT
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Packaging :
MouseReel
Product Category :
Power Inductors - SMD
Current Rating (Amps) :
4.4 A
Package / Case :
Nonstandard
Q @ Freq :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Inductance :
33 µH
Size / Dimension :
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Features :
Product Type :
Fixed Inductors
Mounting Style :
PCB Mount
DC Resistance (DCR) :
91mOhm Max
Type :
Molded
RoHS :
Details
Series :
AMDLA1004Q
Datasheets
AMDLA1004Q-330MT
Abracon AMDLA1004Q-330MT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD