AMDLA7030Q-2R2MT
Mfr.Part #
AMDLA7030Q-2R2MT
Description
FIXED IND 2.2UH 7.5A 15 MOHM SMD
Stock
740
In Stock :
740
Fixed Inductors
Length :
7.1 mm
Packaging :
MouseReel
Diameter :
Product Length :
7.1mm
RMS Current (Irms) :
7.5A
Self Resonant Frequency :
Brand :
Inductance Tolerance :
± 20%
Tolerance :
±20%
Width :
6.6 mm
Package :
Digi-Reel?
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Size / Dimension :
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Product Height :
2.8mm
DC Resistance (DCR) :
15mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Core Type :
Molded
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Termination :
Standard
Current - Saturation (Isat) :
9A
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
2.2 µH
Product Width :
6.6mm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Series :
AMDLA7030Q
Current Rating (Amps) :
7.5 A
Height :
2.8 mm
Ratings :
AEC-Q200
Features :
Core Material :
Metal Alloy
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Saturation Current :
9 A
Datasheets
AMDLA7030Q-2R2MT
Abracon AMDLA7030Q-2R2MT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD