AMDLA3020S-4R7MT
Mfr.Part #
AMDLA3020S-4R7MT
Description
FIXED IND 4.7UH 2.4A 144MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
3.5A
Supplier Device Package :
Packaging :
Reel
Inductors, Chokes and Coils
Core Type :
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
AMDLA3020S
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
DC Resistance (DCR) :
144mOhm Max
Termination Style :
SMD/SMT
Core Material :
Metal Alloy
Inductance :
4.7 µH
Current Rating (Amps) :
2.4 A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
AMDLA3020S-4R7MT
Abracon AMDLA3020S-4R7MT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD