AMDLA3020S-3R3MT
Mfr.Part #
AMDLA3020S-3R3MT
Description
FIXED IND 3.3UH 2.8A 83MOHM SMD
Surface Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Self Resonant Frequency :
Length :
3.4 mm
Width :
3 mm
Termination :
Standard
Inductance :
3.3 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Height :
1.8 mm
Tolerance :
±20%
Fixed Inductors
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Current - Saturation (Isat) :
4A
Diameter :
DC Resistance (DCR) :
83mOhm Max
Features :
Series :
AMDLA3020S
Package :
Digi-Reel?
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Type :
Molded
Test Frequency :
1 MHz
Brand :
Core Type :
Molded
Current Rating (Amps) :
2.8 A
Size / Dimension :
0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm)
Inductors, Chokes and Coils
Saturation Current :
4 A
Core Material :
Metal Alloy
Packaging :
Cut Tape
Datasheets
AMDLA3020S-3R3MT
Abracon AMDLA3020S-3R3MT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD