AMDLA3020Q-1R5MT
Mfr.Part #
AMDLA3020Q-1R5MT
Description
FIXED IND 1.5UH 4.2A 39 MOHM SMD
Packaging :
Reel
Current Rating (Amps) :
4.2 A
Size / Dimension :
0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm)
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Series :
AMDLA3020Q
DC Resistance (DCR) :
39mOhm Max
Inductance :
1.5 µH
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat) :
4.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
AMDLA3020Q-1R5MT
Abracon AMDLA3020Q-1R5MT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD