AMDLA1707S-3R3MT
Mfr.Part #
AMDLA1707S-3R3MT
Description
FIXED IND 3.3UH 30A 3.3MOHM SMD
Stock
183
In Stock :
183
Current Rating (Amps) :
30 A
Supplier Device Package :
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
DC Resistance (DCR) :
3.3mOhm Max
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Saturation Current :
32 A
Frequency - Self Resonant :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Self Resonant Frequency :
Series :
AMDLA1707S
Current - Saturation (Isat) :
32A
Length :
17.8 mm
Package :
Digi-Reel?
Q @ Freq :
Termination :
Standard
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Power Inductors
Core Material :
Metal Alloy
Packaging :
Cut Tape
Core Type :
Molded
Width :
16.9 mm
Height :
6.7 mm
Test Frequency :
100 kHz
Fixed Inductors
Diameter :
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Datasheets
AMDLA1707S-3R3MT
Abracon AMDLA1707S-3R3MT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD