AMA90DR2-240037Y
Mfr.Part #
AMA90DR2-240037Y
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Power (Watts) :
90 W
Applications :
ITE (Commercial)
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Voltage - Output :
24V
Input Connector :
IEC 320-C14
Region Utilized :
International
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Polarization :
Positive Center
Series :
AMA90D-Y
Operating Temperature :
0°C ~ 45°C
Current - Output (Max) :
3.75A
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Size / Dimension :
6.38" L x 2.73" W x 1.33" H (162.0mm x 69.3mm x 33.8mm)
Output Connector :
Barrel Plug, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency :
CE, UL
Form :
Desktop (Class I)
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Standard Number :
Base Product Number :
AMA90
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC