AMA90DK1-120075Y
Mfr.Part #
AMA90DK1-120075Y
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 90W
Form :
Desktop (Class I)
Operating Temperature :
0°C ~ 45°C
Current - Output (Max) :
7.5A
Size / Dimension :
6.38" L x 2.73" W x 1.33" H (162.0mm x 69.3mm x 33.8mm)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Power (Watts) :
90 W
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Base Product Number :
AMA90
Approval Agency :
CE, UL
Region Utilized :
International
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Standard Number :
Voltage - Output :
12V