AMA5ER4-120050Y
Mfr.Part #
AMA5ER4-120050Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Approval Agency :
CE
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Current - Output (Max) :
500mA
Power (Watts) :
6 W
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Voltage - Output :
12V
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Product Status :
Active
Input Type :
Fixed Blade
Series :
AMA5-Y
Efficiency :
Level VI
Polarization :
Positive Center
Size / Dimension :
2.52" L x 1.01" W x 2.96" H (64.0mm x 25.6mm x 75.3mm)
Weight :
0.088 lb (40.00 g)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Package :
Box
Base Product Number :
AMA5
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm