AMA5AR1L-120050Y
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMA5AR1L-120050Y
Manufacturer
Aimtec
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
500mA
Applications :
ITE (Commercial)
Weight :
0.088 lb (40.00 g)
Input Type :
Fixed Blade
Efficiency :
Level VI
Product Status :
Active
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Package :
Box
Region Utilized :
Australia
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Power (Watts) :
6 W
Form :
Wall Mount (Class II)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Base Product Number :
AMA5
Voltage - Output :
12V