AMA5AU1-050100Y
Mfr.Part #
AMA5AU1-050100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
Output Connector :
USB Micro
Current - Output (Max) :
1A
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Power (Watts) :
5 W
Voltage - Output :
5V
CE
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
No Load Power Consumption :
100mW (Max)