AMA18XER3-120150Y
Mfr.Part #
AMA18XER3-120150Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Applications :
ITE (Commercial)
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
18 W
Current - Output (Max) :
1.5A
Region Utilized :
Europe
Size / Dimension :
2.83" L x 1.34" W x 2.87" H (72.0mm x 34.0mm x 73.0mm)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V
Efficiency :
85%