AMA18XER1-120150Y
Mfr.Part #
AMA18XER1-120150Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Voltage - Output :
12V
Size / Dimension :
2.83" L x 1.34" W x 2.87" H (72.0mm x 34.0mm x 73.0mm)
Region Utilized :
Europe
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Approval Agency :
CE, UL
Weight :
0.265 lb (120.00 g)
Current - Output (Max) :
1.5A
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Standard Number :
Power (Watts) :
18 W
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Efficiency :
85%