AMA18XBR5L-120150Y
Mfr.Part #
AMA18XBR5L-120150Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Power (Watts) :
18 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Output :
12V
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Current - Output (Max) :
1.5A
Region Utilized :
United Kingdom
Size / Dimension :
3.55" L x 1.97" W x 1.49" H (90.3mm x 50.0mm x 37.9mm)
Efficiency :
85%
Weight :
0.265 lb (120.00 g)
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Cord Length :
60.2" (1.50m)