AMA12BU1-120100Y
Mfr.Part #
AMA12BU1-120100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Series :
AMA12-Y
Current - Output (Max) :
1A
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Size / Dimension :
Base Product Number :
AMA12
Output Connector :
USB Micro
Standard Number :
Applications :
ITE (Commercial)
Power (Watts) :
12 W
Efficiency :
Level VI
Polarization :
Region Utilized :
United Kingdom
Voltage - Output :
12V