AMA12AR2L-120100Y
Mfr.Part #
AMA12AR2L-120100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Form :
Wall Mount (Class II)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Input Connector :
Standard Number :
Package :
Box
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Approval Agency :
CE, UL
Power (Watts) :
12 W
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension :
Region Utilized :
Australia
Product Status :
Active
Weight :
0.174 lb (79.00 g)
Series :
AMA12-Y
Input Type :
Fixed Blade
Current - Output (Max) :
1A
Base Product Number :
AMA12
Voltage - Output :
12V