AMA12AR1L-120100Y
Mfr.Part #
AMA12AR1L-120100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Polarization :
Positive Center
Applications :
ITE (Commercial)
Size / Dimension :
Form :
Wall Mount (Class II)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Current - Output (Max) :
1A
Power (Watts) :
12 W
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Voltage - Output :
12V
Input Type :
Fixed Blade
Input Connector :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Package :
Box
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Region Utilized :
Australia
Cord Length :
60.2" (1.50m)