AM30-4R7M-RC
Mfr.Part #
AM30-4R7M-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
4.7UH 20% AXIAL MOLDED INDUCTOR
Stock
14
In Stock :
14
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
2.6Ohm Max
Supplier Device Package :
Axial
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Ratings :
Current - Saturation (Isat) :
294mA
Inductance :
4.7 µH
Package / Case :
Series :
Active
Height - Seated (Max) :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Package :
Bag
Size / Dimension :
0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)
Frequency - Self Resonant :
90MHz
Material - Core :
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
33 @ 7.9MHz
Type :
Molded
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
AM30-4R7M-RC
Allied Components International AM30-4R7M-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD