ALSR1018K00FE12
Mfr.Part #
ALSR1018K00FE12
Description
RES 18K OHM 7W 1% AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
7W
Size / Dimension :
0.312Diax1.730L 7.92mmx43.94mm
Power Rating :
7W
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
7W
Diameter :
7.92mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
18kOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~250°C
Datasheets
ALSR1018K00FE12
Vishay / Dale ALSR1018K00FE12
Through Hole FIXED RESISTOR, 18kOhm, Wirewound,