ALSR1017K50FE12
Mfr.Part #
ALSR1017K50FE12
Description
RES 17.5K OHM 7W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~250°C
Power Rating :
7W
Rated Power Dissipation (P) :
7W
Diameter :
7.92mm
Tolerance :
±1%
Published :
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Max Power Dissipation :
7W
Size / Dimension :
0.312Diax1.730L 7.92mmx43.94mm
Resistance :
17.5kOhm
Datasheets
ALSR1017K50FE12
Vishay / Dale ALSR1017K50FE12
Through Hole FIXED RESISTOR, 17.5kOhm, Wirewound,