ALSR0522K50JE12
Mfr.Part #
ALSR0522K50JE12
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Description
RES 22.5K OHM 5W 5% AXIAL
Stock
55
In Stock :
55
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Power Dissipation :
5W
Resistance :
22.5kOhm
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Lead Length :
38.1mm
Contact Plating :
Tin
Lead Free :
Lead Free
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Diameter :
7.92mm
Feature :
Moisture Resistant
Composition :
Wirewound
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~250°C
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Radiation Hardening :
No
Published :
2011
Packaging :
Bulk
Series :
ALSR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
5W
Tolerance :
±5%
Datasheets
ALSR0522K50JE12
Vishay / Dale ALSR0522K50JE12
Through Hole FIXED RESISTOR, 22.5kOhm, Wirewound,