ALSR015K600JE12
Mfr.Part #
ALSR015K600JE12
Description
RES 5.6K OHM 1W 5% AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power Rating :
1W
Resistance :
5.6kOhm
Operating Temperature :
-65°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.110Diax0.406L 2.79mmx10.31mm
Tolerance :
±5%
Axial
Construction :
Tubular
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Diameter :
2.79mm
Datasheets
ALSR015K600JE12
Vishay / Dale ALSR015K600JE12
Through Hole FIXED RESISTOR, 5.6kOhm, Wirewound,