ALS80C822QP450
Mfr.Part #
ALS80C822QP450
Description
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW
Size / Dimension :
3.543Dia 90.00mm
Voltage - Rated :
450V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Capacitance :
8200µF
Ripple Current @ High Frequency :
27.4A @ 10kHz
Lifetime @ Temp :
9000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
18.7A @ 100Hz
Impedance :
16mOhm
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
1.252 31.80mm
Height Seated (Max) :
5.827 148.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
24mOhm @ 100Hz
Datasheets
ALS80C822QP450
KEMET ALS80C822QP450
ALS80 8200μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.543Dia 90.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals