ALS71H134KE025
Mfr.Part #
ALS71H134KE025
Description
CAP ALUM 130000UF 20% 25V SCREW
Lifetime @ Temp :
18000 Hrs @ 85°C
Height Seated (Max) :
3.307 84.00mm
Size / Dimension :
2.008Dia 51.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
18.5A @ 10kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Impedance :
16mOhm
Lead Spacing :
0.874 22.20mm
Ripple Current @ Low Frequency :
17.5A @ 100Hz
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
130000μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
17mOhm @ 100Hz
Datasheets
ALS71H134KE025
KEMET ALS71H134KE025
ALS71 130000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 2.008Dia 51.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals