ALP20A682DF100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ALP20A682DF100
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial, Can - Solder Lug
Datasheet
Download
Description
ALUM CAP 6800PF 100V
Stock
300
In Stock :
300
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package / Case :
Radial, Can - Solder Lug
Series :
ALP20
Ratings :
Package :
Bulk
Voltage - Rated :
100 V
Product Status :
Active
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
6800 μF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Polarization :
Polar
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Datasheets
ALP20A682DF100
ALP20 6800 μF Capacitor Through Hole -40°C ~ 85°C Polar Radial, Can - Solder Lug