AG5NF10R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AG5NF10R
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10 OHM 1% 5W AXIAL
Stock
35
In Stock :
35
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Features :
Non-Inductive, Non-Magnetic
Package / Case :
Axial
Resistance :
10 Ohms
Composition :
Series :
Ag
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
Power (Watts) :
5W
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm)
Package :
Bulk
Operating Temperature :
Number of Terminations :
2
Height - Seated (Max) :
Supplier Device Package :
Datasheets
AG5NF10R
10 Ohms, 5W, -,