AG10J270E
Mfr.Part #
AG10J270E
Description
RES 270 OHM 5% 10W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm)
Resistance :
270 Ohms
Datasheets
AG10J270E
270 Ohms, 10W, -,