AF1210JR-07200RL
Mfr.Part #
AF1210JR-07200RL
Description
RES SMD 200 OHM 5% 1/2W 1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
200Ohm
Tolerance :
±5%
Datasheets
AF1210JR-07200RL
YAGEO AF1210JR-07200RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 200Ohm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C