AF1210JR-071K2L
Mfr.Part #
AF1210JR-071K2L
Description
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/2W 1210
Resistance :
1.2kOhm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Max Power Dissipation :
500mW