AF1210FR-07649KL
Mfr.Part #
AF1210FR-07649KL
Description
RES SMD 649K OHM 1% 1/2W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
649kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
WRAPAROUND
Datasheets
AF1210FR-07649KL
YAGEO AF1210FR-07649KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 649kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C